• Ново
Туш Stoma Заштитник, Вратот Stoma Заштитник за Laryngectomy & Tracheostomy, Вратот Trachea Штит, Не се за Пливање

Туш Stoma Заштитник, Вратот Stoma Заштитник за Laryngectomy & Tracheostomy, Вратот Trachea Штит, Не се за Пливање

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

★ Материјал : ПП + памук, Големина : 12.5 х 13 см. ★ Дали сте загрижени што не можете да се искапеш по операцијата?Нашите производи може да ги реши вашите проблеми и да ви се чисти. ★ Лесно да се земе и исклучување.Безбедни за користење и заштедува време. ★ Производот може да се користат за тушеви, но не се за пливање. ★ Обезбедува moisure-отпорни покриеност за рана преливи, централни линии, stomas, шантови, катетери, colostomies и повеќе.И значи помалку облекување промени.Опис на производот 1. Дали сте загрижени што не можете да се искапеш по операцијата?Нашите производи може да ги реши вашите проблеми и да ви се чисти. 2. Големина : 12.5 х 13 cm, 3. Материјал : ПП + памук Вклучуваат : Туш Stoma Заштитник Пријателски потсетување : ▲ туш поклопецот е алатка со која се носи од страна на пациентите како што целосно грлото и tracheostomy при преземањето на бања по операцијата. ▲ Ова е да се користи во туш, вие не може да се искапеш или пливање. ▲ Заштита функција е ограничена.Вода нема да влезе вратот stoma во нормална, но ве молам не намерно се мијат вратот со вода.Производот може да се користат за тушеви, но не се за пливање.Погоден за NADAENMF.

За производот

Слични предлози