• Ново
Континуитет Aquatics BacterClean М - Чистење Микробиолошка Култура за Гребен и Морски Аквариуми

Континуитет Aquatics BacterClean М - Чистење Микробиолошка Култура за Гребен и Морски Аквариуми

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Брзо дефект органски отпад, рецидив храна, остатоци и detritus во морските аквариуми, обезбедување на водата од суштинско значење за подобрување на квалитетот.Континуитет, исто така, препорачува да се разгледа со користење Гребен Micro Fuel, заедно со Bacter Clean M, како органски јаглерод извор за забрзување на растот и зголемување на ефективноста на бактерии во овој производ.

За производот

Слични предлози