• Ново
KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Цврстина Месинг фолија Плоча (Големина : 0.5mmx50mmx1000mm)

KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Цврстина Месинг фолија Плоча (Големина

DEN 1509.60
Износ
Во продавницата.

Заварување,.Мерење толеранција е +/-1- 3 cm.сорти на обичните месинг. 1 различна дебелина за вас да се избере : 0.Има добри механички својства и thermoplasticity и добра machinability.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Product description Size : 0.Различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.производство на различни длабоко цртање и свиткување - отпорни делови.5mmx50mmx1000mm производ descriptiondescription : подрачје на примена : како што се резервоарот за вода ремени, снабдување со вода и одводни цевки, медал јастуци, серпентина цевки, сложени мали производи,занаети, хардверски делови, музички инструменти,Машини, електронски делови итн. , добра machinability и лесно weldability,.Поради неговата добра пластичност, тоа е погоден за производство на плочи,прачки,жици, цевки и длабоко подготвени делови, како што се кондензаторот цевки, топлина цевки, и механички и електрични делови, за load делови се направени од различни длабоко извлекување и свиткување стресови, како што се игли,навртки,подлошки,ореви,проводни цевки, барометар извори,екрани, радијатор делови, ниво и намалување на сечење одбор,итн.Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.Одлична еластичност, висока јачина.

За производот

Слични предлози