• Ново
TESCOM SG3P3150-00BP0 SG3 Една Фаза Регулатор на Притисок, Обложено Месинг Тело, 0-50 PSIG Надвор, Neoprene Дијафрагмата, 5 Порт, 1.0 CV, 1/2 NPTF, Мерачи

TESCOM SG3P3150-00BP0 SG3 Една Фаза Регулатор на Притисок, Обложено Месинг Тело, 0-50 PSIG Надвор, Neoprene Дијафрагмата,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Чувствителни, екстра долг живот метал дијафрагмата обезбедува гас чистота и интегритет.Ние проток тестирани нашите една фаза SG1 и SG3 регулатори и да ги спореди со слични конкурент модели. - Класа 10 чиста соба за висока чистота производи.Ние се стави нашата истите високи стандарди на изведба и квалитет во генералниот СЕКРЕТАР Серија дека TESCOM клиенти се очекуваат од сите наши контролори, вентили и системи.Лабораторија и Точка-за-Користење Гас Системи во медицински, фармацевтски, храна и пијалаци, како и други висока чистота апликации. - ISO 9001 : 2008 сертифицирана.Величини, олеснување вентил, shut-off вентили, и цилиндар конекции.Резултатите покажуваат TESCOM СЕКРЕТАР регулаторите имаат највисок употребливи проток и циклус на живот, ги надминува строгите индустриски стандарди.Што ќе се добие со генералниот СЕКРЕТАР Серија : • Зголемување на регулаторот дијафрагмата издржливост • Подолг живот - седиште е заштитена од нечистотии со 10 micron филтер • Брзо и лесно одржување предвидено со едноставна кертриџ вентил дизајн со вграден филтер • Висок регулаторот циклус life SG Серија регулатори надмине водечки светски индустриски стандарди, вклучувајќи и модели состанок строги кислород услуга барања. - Брзо и лесно одржување предвидено со едноставна кертриџ вентил дизајн со вграден филтер.Конструкции за да се справи со речиси секоја специјалност, запаливи, или индустриски гас.Исто така, сме го направиле тоа полесно да се цел и побрзо да се испорача. - Подолг живот - седиште е заштитена од нечистотии со 10 micron филтер.Интегрирани филтер се зголемува работниот век од страна на заштита на седиште од нечистотии.

За производот

Слични предлози