• Ново
Тековната САД Тела Орбита Морски Про LED Светло

Тековната САД Тела Орбита Морски Про LED Светло

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Висока излезна Led диоди, спектар специфични за СПС и LPS Корали.Вклучува безжична 24 часа LED контролер и тајмерот.Отпорен на вода, без ладење вентилатор, лесно да се инсталира.Нега : Избрише се чистат со влажна крпа.Светлината на Орбитата Морски PRO може да биде прво нешто што ќе забележите, но она што искуството е многу повеќе!Со иновативни карактеристики кои ја испорача неверојатни боја препевот и одлична трепет, ова е најкул светлината што некогаш направени.За да се добие најголем бои и раст од вашиот корали, ние инкорпорирани поширок спектар на висок напојува SMD LED чипови.Специјално дизајниран за во живо на коралниот гребен тенкови, Орбита Морски ПРО обезбедува PAR, светлосен спектар и потребно бранови должини за силен раст и брилијантен боја во СПС и LPS корали.Во комбинација со нашата нова купола оптика тоа се шири светлина рамномерно во текот на целиот аквариум, да се обезбеди вашите супстрат не изгледа како диско подот!.

За производот

Слични предлози