• Ново
SDFDSSR Модерна Тенка Тавански Вентилатор со Светла РК Затемнување 3-Боја, 3-Ниво Брзина на Ветрот, Ограден Низок Профил Фан на Светлината LED Таванот Светла Флеш Планина

SDFDSSR Модерна Тенка Тавански Вентилатор со Светла РК Затемнување 3-Боја, 3-Ниво Брзина на Ветрот, Ограден Низок Профил

DEN 1984.80
Износ
Во продавницата.

★ Светлата боја може да биде вклучен помеѓу бела светлина, неутрална светлина и топло светло.Во жешките летни, овој плафон фан светлина е повеќе погодна.Светла боја : три-тон светлина.8 db, и ќе може да спие, удобно цела ноќ.Префрлете го режимот : далечински управувач. ★ Инсталирање на таванот фан светилки може да се направи внатрешен воздух циркулира брзо и направи затворен воздух се лади. ★ Редовна нега, ве спречува да фаќање на ладно во текот на ноќта, може да се постави за да го затвори за 1/2/4 часа, и user-friendly дизајн носи релаксирачки живот/спиење искуство.Функција : вентилатор + осветлување.Правец на ветер прилагодување : 3 брзини + далечински управувач. ★ Акрилик абажур, добра светлина пренос и прекрасен изглед, ABS интегрирани инјектирање светилка тело со фан сечилото заштита нето, висока температура отпор, не е лесно да ' рѓа, различни форми, едноставен и убав дизајн.Тоа нема да биде изгребани како традиционалните фан, за да се осигура безбедноста на вас и вашето семејство.Големина на конверзија : 1 cm = 0.★ Внатрешното јадро донесува ЕДНОНАСОЧЕН променлива фреквенција мотор, кој надградби на "статични" режим. (Ве молиме погледнете на големината на табелата).Производ листа : 1 * вентилатор, светло & 1 * далечински управувач.И повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина.Производ во боја : бела.Производ големина : 58 cm / 22.Осветлување опсег : 8-20 квадратни метри.Извор на светлина тип : LED.Сертификација : ЕУ, Ro HS, FCC, ETL ОКОЛИЈА, CCC, УЛ и други сертификати.

За производот

Слични предлози