• Ново
A4 Копија Одбор Светлина Кутија, USB Напојување со USB Напојување Artcraft Светлина Dimmable A4 Следење за Artcraft Анимација Скица за Цртање Алатка

A4 Копија Одбор Светлина Кутија, USB Напојување со USB Напојување Artcraft Светлина Dimmable A4 Следење за Artcraft Анимација

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Совршен за шаблони, 2 D анимација, calligraphy, везови, scrapbooking, тетоважа трансфер, скицирање и сликарство, стриминг медиуми, шиење проекти, обоено стакло, quilting, итн. USB кабел е вклучен во пакетот за лесно моќ на светлина кутија од директно поврзан со ѕиден штекер, моќ банка, или USB приклучок computer3. Првиот вметнете еден крај од USB-во копија маса, а другиот крај во КОМПЈУТЕР или адаптер, притиснете го вклучите копија табела за да се вклучи.Како да го Користите : 1. Вклучете го светлина на копирање маса повторно, и може да се види на графика во цртежот подолу.Копија одбор може да биде лесно да се стави во датотека кутија и собрани со sketchbooks, слики или илустрации. Копија одбор може да биде лесно да се стави во датотека кутија и собрани со sketchbooks, слики или illustrations2. Тогаш земи цртање дека е уапсен и ставете ја на копирање на табелата. Потоа земете еден дел од цртеж хартија која треба да се копираат и да го покрие тоа на врвот на оригиналниот цртеж на хартија.Совршен за шаблони, 2 D анимација, calligraphy, везови, scrapbooking, тетоважа трансфер, скицирање и сликарство, стриминг медиуми, шиење проекти, обоено стакло, quilting, итн.Овој мулти-функционални A4 светлина кутија може да се користи за најразлични проекти.

За производот

Слични предлози