• Ново
Полнење на батеријата Контролер 3.7-96V 10A Батеријата BMS Држачи за Автоматско Полнење Контролер Модул Полнење на Батеријата Модул(кај Школка)

Полнење на батеријата Контролер 3.7-96V 10A Батеријата BMS Држачи за Автоматско Полнење Контролер Модул Полнење на Батеријата

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Лесен за Користење : параметри може да се прилагоди од страна на себе си, на полнење на Батеријата контролер модул е направен од висок квалитет на meterial, дизајниран со завртка терминали за удобен жица за поврзување, може да се користи за долго време.1 V Излез тип на : излез switch Напон грешка : ± 0.Со оваа автоматско полнење модул, направи да се борат, и зачувување на енергијата во исто време.Штедење ЕНЕРГИЈА : Таа е погодна за употреба на батеријата од 1,5 v да 120 V, со оваа автоматско полнење модул, направи да се борат, и зачувување на енергијата во исто време.Параметри може да се прилагоди со себе.Тоа е погоден за употреба на батеријата од 1,5 v да 120 V.5-120v батеријата напон, за 85v-240v комерцијални моќ под полначот испади.Спецификации : Производ модел : YX-X2086 се Прикаже на точноста : 0.Оваа полнење на батеријата контролер модул, карактеристики автоматско полнење, автоматско исклучување Спречување на батеријата од под напон и да почне полнењето, спречување на батеријата полнење со текот на напон и да се престане со наплата.2 волтен батериски напон : 1.1 V Контрола на точноста : 0.АВТОМАТСКИ : во Овој полнење на батеријата контролер модул, карактеристики автоматско полнење, автоматско исклучување.5-120v Оптоварување : 10 A Тежина : 42,72 g Пакет се Вклучени : 1 x полнење на батеријата контролер Модул Забелешка : Таа е погодна за 1.

За производот

Слични предлози