• Ново
Viribright 100W Еквивалент LED Светилки, дневна светлина (6500K) 13W A19, Средни Завртка (Lumiled) База, 1500 Lumens, Dimmable, за Општа Намена, УЛ Наведени, (4-Pack), Бела (751659)

Viribright 100W Еквивалент LED Светилки, дневна светлина (6500K) 13W A19, Средни Завртка (Lumiled) База, 1500 Lumens, Dimmable,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

【LED Сијалица A19 - бел ден 6500k】Viribright е 100 вати led сијалица обезбедува 1500 lumens на светлината веднаш, без чекање време да се загрее.Овие led светла за дома се одличен избор за бањи, таванот фанови, кујна, подрумот. 【Енергетски Ефикасни - Троши 13 W Само】Овие Viribright 100 Вати Еквивалент A19 LED Светилки троши само 13 watts на енергија.Замени старите, традиционални блескаво светилки со овие енергетски ефикасни led светилки од 100 вати противвредност. 【Гаранција】Viribright е led светилки од 100 вати еквивалент се поддржани од страна на 1-Година Ограничена Гаранција. 【Трајни, да се Загрози без Пластика 】Viribright е A19 Led диоди се меркур-слободни.Овој пакет на 4 A19 led светилки се очекува да го испорача својот живот за време на траење на речиси 14 години (врз основа на 3 часа дневно). 【Брз и Лесен за Инсталација 】Овие Viribright LED A19 светилки со среден E26 завртка база се одлични за на маса и подни светилки, дневни соби, кујни, таванот тела, спални соби и ходници.Viribright е нов 100 W еквивалент LED светилки се енергетски ефикасни и лесно замена за стариот блескаво и CFLs.Led диодите блесне како светла како 100 Вати сијалица, но користите само 13 Watts на енергија, заштеда на вас голема на вашата електрична сметка.Нашите Led диоди се совршена замена на сијалица за дом, канцеларија или комерцијални згради.КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ 1400 Lumens Троши и до 80% Помалку Енергија, Долг Живот - до 15,000 Часа Кул на Допир Не Содржи Жива Загрози Отпорни Дизајн Не-Dimmable.

За производот

Слични предлози