• Ново
PH Electrode Сонда, PH0-14 Лесно Ракување PH Стекнување Сензор Модул Брз Одговор за Аквариуми за Лаборатории

PH Electrode Сонда, PH0-14 Лесно Ракување PH Стекнување Сензор Модул Брз Одговор за Аквариуми за Лаборатории

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

[Лесно Врска] PH electrode може да биде директно поврзан со PH метар, контролорот или PH опрема со BNC текст. [Реално Време за Читање] На PH electrode детектор се точни и веродостојни, и може да обезбеди реално време читања.Функција : 1. [Лесно Врска] PH electrode може да биде директно поврзан со PH метар, контролорот или PH опрема со BNC текст. [Повеќе Usages] откривање концентрација опсег е PH0‑14, погоден за аквариуми, базени, лаборатории и друга прилика.Спецификација : Предмет Тип : PH Electrode Probe Material : PCB + ABSPurpose : Погоден за PH вредност detection Applicable Сценарија : Погоден за аквариуми, базени, лаборатории и др.Греење Напон : 5±0.2 V (AC/DC)Работат на струјата : 5-10m ADetection Концентрација Опсег : PH0-14 Detection Температура Опсег : 0-80℃Време на Одговор : ≤5 SStability Време : ≤60 SComponent Потрошувачка на Енергија : ≤0. [PH Вредност Откривање] Вклучувајќи PH electrode сонда, сензор модул и планината tools, се користат за откривање на PH вредноста на течност. [PH Вредност Откривање] Вклучувајќи PH electrode сонда, сензор модул и планината tools, се користат за откривање на PH вредноста на течност. [Реално Време за Читање] На PH electrode детектор се точни и веродостојни, и може да обезбеди реално време читања.

За производот

Item Type:
PH Electrode Probe
Material:
PCB + ABS
Purpose:
Suitable for PH value detection
Applicable Scenarios:
Suitable for aquariums, pools, laboratories, etc.
Heating Voltage:
5±0.2V (AC/DC)
Working Current:
5-10mA
Detection Concentration Range:
PH0-14
Detection Temperature Range:
0-80℃
Response Time:
≤5S
Stability Time:
≤60S
Component Power Consumption:
≤0.5W
Working Temperature:
-10-50℃ (nominal temperature 20℃)
Working Humidity:
95%RH (nominal humidity 65%RH)
Internal Resistance:
≤250MΩ
Response Time:
≤1 minute
Terminal:
BNC connector
Package List:
1 x Sensor Module :
1 x PH Electrode Probe :
4 x Screw :
6 x Washer :
After purchasing the PH sensor, you need to purchase a buffer solvent separately. :

Слични предлози