• Ново
Foscam FI8904W Отворено Безжични/Жичен IP Камера со 15 - 20 Метри Ноќ Визија и 2.8 mm Објектив (50° Агол на Гледање) - Сребро.

Foscam FI8904W Отворено Безжични/Жичен IP Камера со 15 - 20 Метри Ноќ Визија и 2.8 mm Објектив (50° Агол на Гледање) -

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Овозможува далечинско гледање & снимање преку LAN или на интернет преку КОМПЈУТЕР и мобилни уреди (вклучувајќи i Phone).Едноставен за инсталација со пријателски графички интерфејс.Висок сликата & видео квалитет (резолуција на Екранот : 640 x 480 Пиксели (300k пиксели)).Појачани водоотпорна отворено вода-доказ комплет.Ноќно гледање (до 65 метри) преку авто IR-LED осветлување.Инфраред Движење Откривање (со е-маил известување и сликата испратите преку FTP).Мулти-кориснички пристап со заштита со лозинка.Поддржува ОДНОСНО пребарувач, Firefox, како и повеќето други стандардни пребарувачи, вклучувајќи стандардни Safari прелистувачот на i Phone.Wi-Fi во согласност со безжични стандарди IEEE 802.11 b/g.Жичана конекција е исто така вклучени.Поддржува и двете WEP & WPA Енкрипција.Има мулти-ниво на корисникот систем за управување со заштита со лозинка.На Foscam FI8904 W Безжични IP Камера карактеристики висок квалитет на видео, водоотпорен и времето доказ отворено домување, далечински интернет гледање, движење откривање, ноќ-визија, како и вградена во мрежата снимање на видео систем.Покрај тоа, тој е паметен телефон компатибилен (i Phone, Android & Blackberry), како и видливи преку интернет со користење стандардни пребарувачи.Камерата функционира добро како дом или канцеларија безбедносен систем со далечински интернет-мониторинг способност.

За производот

Слични предлози