• Ново
Edens Градина се Зголеми - Ото Етерично Масло, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/Хомеопатски Ароматерапијата Миризливи Етерично Масло Синглови) 5 ml

Edens Градина се Зголеми - Ото Етерично Масло, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/Хомеопатски Ароматерапијата

DEN 3430.80
Износ
Во продавницата.

Ние се надеваме да го споделат нашата љубов на 100% чиста етерични масла со вас, бидејќи ние веруваме дека секој заслужува повеќе добрина во животот.Богата, слатка, флорални со питу, greeness, се Зголеми Ото е флорални градина во шише.Имам едно прашање за етерични масла?Нашите сертифицирани aromatherapists се среќни да даваат рака во вашиот еднакви можности патување!.Ние исто така нудиме широк спектар на природни дома и тело производи кои се вид на животната средина.Одвоивме време да се најде поздрав состојки, повеќе одржливо производство и напредни меша техники за да се обезбеди ние нудиме само најдоброто.За да се спречи преголема екпозиција, растворот е важен чекор во користење на етерични масла безбедно и ефикасно.Во време на жалоста, се Зголеми Ото може да биде поддршка пријател.Искуство на разликата која пареа дестилација прави на Роуз со споредување на нашите Зголеми Ото етерично масло против апсолутната.Ние сакаме да се љубовта на вашиот етерични масла и ароматерапијата рутини, која е причината зошто ние смислено дизајн нашата пакување и нудат опојни мириси и луксузен лични-производи за нега.Комерцијални мириси кои може да ги најдете во соба спрејови, ткаенина освежувачи, свеќи и парфеми често содржат евтини, синтетички мириси соединенија.Нашиот тим на експерти поминуваат безброј часови истражување, формулирање и тестирање на производите направени со, на ПРИМЕР, е 100% чист етерични масла пред правејќи ги достапни.Fractionated Кокосово масло, Grapeseed масло и масло од Сусам се сите примери на голема превозникот масла.Сите наши производи се нетоксични, вегетаријанци, суровост-слободни и направи со нашата 100% чиста етерични масла.

За производот

Слични предлози