• Ново
Надгради Научен Калкулатор со 6 LCD Пишување Таблет - 10-Цифрен Инженеринг Калкулатор Свитлива Научни Функција Калкулатор Електронски Ракопис Калкулатор за Колеџ Ви?

Надгради Научен Калкулатор со 6 LCD Пишување Таблет - 10-Цифрен Инженеринг Калкулатор Свитлива Научни Функција Калкулатор

DEN 455.76
Износ
Во продавницата.

1 inch Feature : Нашиот калкулатор со пишување таблета има две моќ парчиња, и посилно моќта капацитет на складирање.Научен Калкулатор со Notepad : за Разлика од обичните калкулатори, нашите надгради калкулатор со 6" LCD пишување таблета додава научни функција функции и има повеќе комплетна функции, и вграден LCD пишување таблет доаѓа со еден клик јасно копчето, можете да напишете постојано без постојано бришејќи, што ќе ви овозможи да ги запишувам при пресметувањето, со кои се подобрува ефикасноста на студирањето и канцелариското работење.Свитлива Дизајн : научни функција на калкулаторот е дизајниран како склоплива clamshell стил.Можете да го користите нашиот електронски ракопис калкулатор за секоја прилика, без срамно, на пример, библиотеки, студија соби, канцеларии, итн.Нарушување-Слободен Режим : Нашиот калкулатор со пишување на таблета е направен од високо-квалитет со силиконска копчиња, која се чувствува удобно и да не се направи било бучава, и не ќе ги вознемири никого.Ако пишувате пен се водат за исчезнати, можете да го користите и други не-остри тешко објекти за замена на пишување пенкало.Работната температура на калкулаторот : 14℉-104℉.Топло Совети : Кога ќе го добиете калкулатор со пишување таблета, ако пишувате таблета не може да бидат избришани со едно-копче за бришење копче, ве молиме притиснете на копчето за бришење копче 5-10 пати за да го активирате.Кога таму се чита ликови во пресметката, ве молиме притиснете на копче на AC да ги ресетирате.

За производот

Слични предлози