• Ново
Dearfoams Унисекс-Дете Лил Мечка Пантофли

Dearfoams Унисекс-Дете Лил Мечка Пантофли

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

100% Полиестер.Увезени.Гумен ѓон.синтетички единствена.бивол проверете горниот дел со бебе мечка и ушите applique.пријатна faux крзно footbed.cushioned insole со мемориска пена за дополнителна удобност.лесно вклучување/исклучување на силуета со внатрешна/надворешна outsole.машина перат за долготрајна свежина.Затворање тип : лизга-на.Дизајниран со вашиот омилен малку мечки во умот, Dearfoams деца години мечка ги влечки победничка комбинација на симпатично, пријатно и удобно, а во совршен секојдневниот чевлички за да слајд на зафатен мали нозе.Дел од Dearfoams Семејство Собирање на појавување на влечки, Лил Мечка, Голем Бро Носат и Голема Sis Мечка мостови, се мора да се има за пријатни денови и ноќи дома одлуки спомени со целото семејство.Достапни во класичен бои и дезени, вклучувајќи биволи plaid, црвена plaid и сина plaid, на заглави влечки имаат супер меки faux sherpa обвивка, забава мечка уво детали и се чувствува "лил мечка," "голем бро мечка," или "голема sis мечка" appliques.Око-фаќање и неверојатно удобен, на заглави влечки се вклопуваат со мулти-густина cushioned insole и прелиена со мемориска пена за cloud-како чувство на вашиот малку мечки' нозе.Со внатрешна/надворешна outsole, на дното на влечки карактеристики моделирани термопластични гума за дополнителна издржливост и постојана поддршка без разлика каде ден води.Plaid Мечка Ги Влечки функција деца и мали деца' големини 7-8 Т, 9-10 Т, 11-12 Т, 13-1, и 2-3 4-5.

За производот

Слични предлози