• Ново
OZOLABS | Озонската Масло, Паста за заби| со Придобивките на Сертифицирани Органски Ozonated Масла |ISO 9001| 100cc/3.4 fl мл

OZOLABS | Озонската Масло, Паста за заби| со Придобивките на Сертифицирани Органски Ozonated Масла |ISO 9001| 100cc/3.4

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

На Ph на 10, сода бикарбона и ксилитол се создаде непријателска средина за да патогените бактерии.Сода бикарбона, заедно со сертифицирани органски ozonated масла ќе се чисти и да се.Нејзините состојки помогне во спречување на кариес, забен плак и промовирање на заболување на поправка.Сите наши производи се сертифицирани органски и се слободни од петрохемиски состојки, тешки метали, silicones и phthalates.BPA-free пакување.Нашиот тим може да се пофали над четириесет години на заеднички искуство формулирање со ozonated масла.

За производот

Слични предлози