• Ново
SDRGEEK TinySA Рачни Мал Спектар, Аналитичар За 2,8 Инчен Допирање на Екранот 100KHz-960MHz Екран Спектар Анализатори Сигнал Генератор со Батерија

SDRGEEK TinySA Рачни Мал Спектар, Аналитичар За 2,8 Инчен Допирање на Екранот 100KHz-960MHz Екран Спектар Анализатори Сигнал

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

【Со Два Влезови】Спектар, аналитичар со два влезови, парична казна квалитет МФ/HF/VHF текст за 0,1 MHz-350 MHz, помал квалитет UHF текст за 240 MHz-960 MHz.Switchable резолуција bandpass филтри за двете движи помеѓу 2.6 KHz и 640 KHz. 【МФ/HF/VHF Текст】Текст чекор attenuator од 0d B да 31d B за МФ/HF/VHF текст.Колор дисплеј покажува 290 скенирање поени покривање на целосна низок или висок фреквентен опсег. 【Преносни и Удобен】батерија дозволувајќи им на минимум од најмалку 2 часа преносни употреба.Поврзан со КОМПЈУТЕР преку USB станува КОМПЈУТЕР контролиран спектар, аналитичар. 【Широка Примена】Кога не се користи како спектар, аналитичар тоа може да се користи како сигнал генератор, МФ/HF/VHF синус излез помеѓу 0,1 MHz-350 MHz, UHF квадратен бран излез помеѓу 240 MHz-960 MHz. 【Пакет се Вклучени】1 * Спектар, Аналитичар; 2 * SMA-Кабел и Барел Конектор; 1 * Антена со SMA Конектор; 1 * USB-C Кабел; 1 * Допирање на Екранот Гребло.

За производот

Слични предлози