• Ново
Theodent 300 Флуорид-Слободен Природни Паста за заби, Клинички Сила за Remineralization и Чувствителност за Намалување на Белење на Кристал Нане (3.4 Унци, 96.4 Грама)

Theodent 300 Флуорид-Слободен Природни Паста за заби, Клинички Сила за Remineralization и Чувствителност за Намалување

DEN 2999.76
Износ
Во продавницата.

КЛИНИЧКИ СИЛА REMINERALIZING ПАСТА за заби : Theodent 300 содржи највисок достапен доза на активна супстанција : Rennou.Тоа се зголемува глеѓ цврстина преку брза, ефикасна глеѓ remineralization, дури и по првата пријава.УБЛАЖУВА ЧУВСТВИТЕЛНИ ЗАБИ : Со промовирање на брзо remineralization, овој природен паста за заби помага да се обезбеди брзо олеснување од непријатноста на емајлот преосетливост и whitens површината на емајлот.ФЛУОРИД АЛТЕРНАТИВА : Со растечка загриженост околу штетните ефекти на флуорид, Theodent 300 нуди уште подобра алтернатива : Rennou.Theodent 300 е фокусот е безбедно за зајакнување и поправка на забната глеѓ.МОЌТА НА ПРИРОДАТА : Rennou е безбедно да се проголта активна состојка во сите Theodent производи.Rennou содржи theobromine, неверојатно соединение со многу корисни здравје, при што доаѓа од cacao растенијата, извор на чоколадо.THEODENT Е ЧЕКОР ПОГОРЕ : Theodent е клинички докажано за remineralize површината на емајлот поефикасно отколку други пасти за заби на пазарот.Исто така, како компанија, Theodent се стреми да доведе индустријата во иновативни глеѓ remineralization технологија.

За производот

Слични предлози