• Ново
Машини за Сандер Пескарење Појас, Сандер Појас 10PCS Абразивни Хартија, Метал Хардвер(320)

Машини за Сандер Пескарење Појас, Сандер Појас 10PCS Абразивни Хартија, Метал Хардвер(320)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Постојат 6 видови на појас на различни жито за вашата различни потреби.Носат-отпорни, висок мелење ефикасност за многу материјали.Абразивни ленти се користат во металургијата, машини, бродоградба, лесна индустрија, кожа, дрво, градежни материјали, текстил печатење и боење индустрии.Брусење и полирање на иверица, particleboard, декоративни панели, бамбус и ратан производи; брусење и полирање на сложени површини како што се од нерѓосувачки челик, обоени метали, обоени метали листови и ножеви; вода или масло со метал, а не на мета.Алуминиум оксид е материјал од голема сила,цврстина и добра мелење перформанси.

За производот

Слични предлози