• Ново
Pumice Камен за Нозете & Навлажнувачки Пета Ракави Природни Лава Нога Камен Callus Отстранување на Сет - Разбиена Пета Третман - Нога Нега за Полнење за Суви Испукани Нозе

Pumice Камен за Нозете & Навлажнувачки Пета Ракави Природни Лава Нога Камен Callus Отстранување на Сет - Разбиена Пета

DEN 311.28
Износ
Во продавницата.

Pumice камења се На Повеќето Природни средство за подмладување и чистење на кожата на стапалата, прстите, рацете, и потпетици, како и отстранување на calluses, брадавици или тврд, сув, и мртвата кожа.Секој pumice камен за нозете доаѓа со природни виси јаже и toeless гел наредени навлажнувачки пета ракави направени за Максимална Удобност.Се будам за да неспокојот, помека кожа со нашите навлажнувачки гел нога ракави; не постои поедноставно и повеќе удобен начин да се Лекува Суви Испукани Потпетици за време на спиење (се работи најдобро со вашиот омилен омекнување нога крем или лосион).Нашите грубо-porous лава нога камења содржат траги на елементи, масажа и го стимулира протокот на крв, олеснување на замор, и да се промовира релаксација; со секојдневно користење, кожата ќе стане Мазна и Мека како по Спа третмани.Нога pumice камен е најголемиот природен метод на омекнување тешко кожата и совршен подарок за вашите најблиски.

За производот

Слични предлози