• Ново
ASOMI Ingrown Ноктот Корекција Третман Комплет Професионални Ingrown Paronychia Алатка со Ноктите Берач Помине Clippers

ASOMI Ingrown Ноктот Корекција Третман Комплет Професионални Ingrown Paronychia Алатка со Ноктите Берач Помине Clippers

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Ноктите Clippers : Отсечени вишокот на ноктите влошки, така што ноктите влошки се рамна со ноктите.Вие нема да чувствувате непријатно носи нокти влошки секојдневно.Ноктите Берач : подножјето берач може да оди длабоко во ноктите мило да ја исчистите нечистотијата и остаток на нокти; подигнете нагоре во околу ноктите да им помогне на местото на ноктите влошки; спречување на ingrown ноктите.Ноктите Подлога : Тесно пополни ingrown ноктите, брзо решавање на проблеми на ноктите лепење и fleshy ноктот, намалување на пети болка предизвикана од ingrown ноктите, и отстранување на црвенило и оток.Материјал : Силикон материјал, меки и удобни, од нерѓосувачки челик материјал, чисти и издржливи.На заптивка дизајн е мал и едноставен, лесен за употреба, за еднократна употреба, безбедни и хигиенски.Безбедност Корекција : Физички корекција не му наштети на ноктите и изолатите помине трње за да се поправи нокти; како памук влошки, изолација подлога е ставен под ноктите трње да се одвојат помине трње од телото.

За производот

Слични предлози