• Ново
Брзина на Намалување на Мотор, Бакар Материјал DC Опрема Мотор за Финансиски Машини за Воената Индустрија(50rpm/мин, Pisa Потпрена Кула Тип)

Брзина на Намалување на Мотор, Бакар Материјал DC Опрема Мотор за Финансиски Машини за Воената Индустрија(50rpm/мин, Pisa

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Stator и роторот усвојување на чист бакар серпентина, зајакнување на забавување на отпор и спроводливост, затоа моторни torsion е зголемена.Прекуструјна заштита поддршка автоматски се отсечени на моќ, кога на струја го достигнува 3А, па како да се избегне горење излезе во текот на користењето на моторни и зголемување на работниот век на моторот.Доаѓаат со висок remanence, висока coercivity, висока магнетна енергија на производот, со високи перформанси, како и високо torsion Specification : Предмет Тип на : DC Опрема Motor Model : XD-37 GB3530 Material : Copper Output Вратило Големина : Прибл.Функција : 1.6 in Insulation Отпор : По номинална работата на моторот под нормална температура и влажност, кога мерење на отпор на изолација помеѓу клиентите и моторни школка со DC500 V отпор метар, тоа не надминува 20 MΩInsulation го Издржат Напонот : По номинална работата на моторот под нормална температура и влажност, 50 Hz или 60 Hz се применува помеѓу серпентина школки за една минута, и на абнормалност е 1500 V. Прекуструјна заштита поддршка автоматски се отсечени на моќ, кога на струја го достигнува 3А, па како да се избегне горење излезе во текот на користењето на моторни и зголемување на работниот век на motor4. Сите метални брзини се носат‑отпорни, тивка со долг живот, поседуваат мали димензии, големите torsion, ултра тивок, стабилна operation2.Користење на висока температура маснотии подмачкување на нафта, која има ниско триење и намалување на шумот и бавно температура се зголеми, и ја подобрува животен век на уредот.

За производот

Item Type:
 DC Gear Motor
Model:
 XD-37GB3530
Material:
Copper
Output Shaft Size:
Approx. 5.5 x 15mm / 0.2 x 0.6in
Insulation Resistance:
After the rated operation of the motor under normal temperature and humidity, when measuring the insulation resistance between the coil and the motor shell with a DC500V resistance meter, it does not exceed 20MΩ
Insulation Withstand Voltage:
After the rated operation of the motor under normal temperature and humidity, 50Hz or 60Hz is applied between the coil shells for one minute, and the abnormality is 1500V.
Temperature Rise:
It is normal to install a gear box or equivalent heat sink and conduct rated operation under normal temperature and humidity by using the resistance method to measure the temperature rise of the coil below 70℃
Insulation Class:
Class B(130℃)
Operating Environment Temperature:
Mo

Слични предлози