• Ново
Лимфна Дренажа Четка, Сува Кожа Четка, го Подобрува Имунолошкиот Систем, Здравје и Убавина

Лимфна Дренажа Четка, Сува Кожа Четка, го Подобрува Имунолошкиот Систем, Здравје и Убавина

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Оваа Четка е посветен за Сува Четкање на вашата кожа.Сува Кожа миење на забите е одлична техника се користи во лимфна Дренажа.Лесен за употреба. *Го Подобрува Имунолошкиот Систем. *Ги отстранува токсините, нечистотии и отпадните производи оддалеченост од телото. *Кожата ексфолиране/промовира здрава кожа. *Природна енергија поттик.Телото Суво миење на забите е голем и природен начин за да се Подобри Имунолошкиот Систем, detox телото со движење и расчистување на лимфните која тече под кожата, помага во отстранување на токсините и секој отпад производи далеку од ткива.Суво миење на забите исто така exfoliates кожата, invigorates тоа и промовира убави и здрава кожа.Суво миење на забите се смета за природна енергија бустер кога ги користиме секојдневно.Овој производ е Сите Природни.За најдобри резултати користете сува четкање на секојдневно - наутро или навечер пред капење, во лесни кружни движења кон пазуви и кон inguinal област.

За производот

Слични предлози