• Ново
КОДАК Safelight Филтер #GBX-2, 5 1/2 Круг Големина, за Сино Чувствителни X-Ray Филмови & Зелена Чувствителни Медицински X-Ray Филмови.

КОДАК Safelight Филтер GBX-2, 5 1/2 Круг Големина, за Сино Чувствителни X-Ray Филмови & Зелена Чувствителни Медицински

DEN 2482.56
Износ
Во продавницата.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.GBX-2 Темно црвени, за Повеќето сино-чувствителни x-ray филмови, повеќето зелени-чувствителни медицински x-ray филмови.Универзална safelighting за двете интраорална и extraoral стоматолошки films The Кодак GBX-2 (рубин црвена) safelight филтер е универзален safelight филтер што може да се користат во стоматолошката darkrooms каде што двете интраорална и extraoral филмови се обработуваат.На замрзнатото сијалица од 15 w или помалку треба да се користи во safelight, кој треба да биде најмалку 4 стапки (1.2 метри) од филмот.Кодак GBX-2 safelight филтер може да се користи во darkrooms каде рачна обработка се врши, под услов филм ракување под safelight услови е ограничен на околу 2 1/2 минути.

За производот

Слични предлози