• Ново
SC/UPC Attenuator, Висока Стабилност Оптички Влакна Attenuator, Attenuator Индустриски Материјали за Оптички Влакна Механички Страната Влакна

SC/UPC Attenuator, Висока Стабилност Оптички Влакна Attenuator, Attenuator Индустриски Материјали за Оптички Влакна Механички

DEN 895.20
Износ
Во продавницата.

Влакна Attenuator,Оптички Влакна,SC/UPC Attenuator,Прилагодлив Attenuator,Attenuator.Карактеристики : Ова е носител-класа механички страната оптички влакна attenuator адаптер.Ниска вметнете изгубени,висока стабилност и долг животен век.Ниска точноста слабеењето на адаптер,помалку од +-0.5 db.Вметнатите јадро е керамички тип со бранова должина од 1310. Ова е носител-класа механички страната оптички влакна attenuator адаптер.Ниска точноста слабеењето на адаптер,помалку од +-0.5 db.Вметнатите јадро е керамички тип со бранова должина од 1310~1550nm.Ова е носител-класа механички страната оптички влакна attenuator адаптер.Ниска вметнете изгубени,висока стабилност и долг животен век.Ниска точноста слабеењето на адаптер,помалку од +-0.5 db.Вметнатите јадро е керамички тип со бранова должина од 1310~1550nm.На attenuator може да функционира нормално помеѓу -40~+80℃.

За производот

Item Type:
Fiber Attenuator
Ambient Humidity:
95RH
Accuracy Attenuation:
≤±0.5db
Ferrule Type:
Ceramic
Wavelength Parameter:
Single Mode 1310-1550nm 
Working Temperature:
-40 ° C -80 ° C
Product Return Loss:
≥55db
Storage Temperature:
-55 ° C -85 ° C
Package List:
1 x Fiber Attenuator  :

Слични предлози