• Ново
uxcell Шант низ отпорникот 1000A 75mV за DC Струја Ammeter Аналогни Панел Метар Надворешни FL-19 Шант Divider

uxcell Шант низ отпорникот 1000A 75mV за DC Струја Ammeter Аналогни Панел Метар Надворешни FL-19 Шант Divider

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

75m V Напон се намали и 1000 A Номинална(Максимум) Струја, 75m V ги задоволува повеќето од DC ammeter.Направен од Бакар со Анти- ' Рѓа позлатен, обезбедува извршувањето на стабилност и издржливост.Надворешен тип.Две дупки на двете страни за солидна ставање, и јатчесто овошје за коло конекција. 0.5% Точност и 120% Преоптоварување Номинална Струја(За 2 часа).Конекција.На шант треба да бидат поставени паралелно со Ammeter(Движат Серпентина Galvanometer), да се заобиколат на струја.Нормално, на две надвор терминали се поврзани со моќта коло директно, и двете во внатрешноста терминали сместени во серија со Метар.DC Ammeter Шант Resistor Rated Струја : 1000 AVoltage се Откажат : 75m VMaterials : Copper Overload Номинална Струја : 120%(2 Часа)Точноста : 0.5%Работи Temp : -40 C да 60 C(-40 F да 140 F)Тип : FL-19 External Length : 97mm Width : 40mm Height : 20mm Weight : 496g Application : На ammeter шант овозможува мерење на сегашните вредности премногу голем за да може директно да се мери со одредена ammeter.Во овој случај, посебно шант, еден отпорник на многу ниско ниво, но прецизно познат отпор, е поставен паралелно со voltmeter, така што сите на тековната да се мери ќе тече низ шант.Пакет Содржина : 1 buc x 1000 A/75m V Шант.

За производот

Слични предлози