• Ново
Бахман Возови - Песна за Чистење Мичман - RAMAPO ДОЛИНА, Prototypical Браун (16333)

Бахман Возови - Песна за Чистење Мичман - RAMAPO ДОЛИНА, Prototypical Браун (16333)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Тогаш – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.o Не Користете Челична Волна Да се Чисти Вашиот Пат.fter за секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.За да бидете сигурни дека имате доволно работна соба, направете тест патеката распоред од страна на лабаво ставање на песната во саканата конфигурација.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени Во.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција. Локомотива.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Проверете дали сите тркала се на патеката.o да не се користи заеднички растворувачи, тие може да ја оштетат пластика - користете песна почиста.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!.Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Листа на Компоненти.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Е жици безбедни?.Темно метални тркала со не-магнетни оски.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.

За производот

Слични предлози