• Ново
Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм, компатибилен со Microsoft Surface Лаптоп Студио 14.4 Лаптоп Анти Шпионски TPU Guard ( Не Калено Стакло Заштитници ) Нови

Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм, компатибилен со Microsoft Surface Лаптоп Студио 14.4 Лаптоп Анти Шпионски TPU

DEN 791.52
Износ
Во продавницата.

Прашина,меур слободни,еден-притисни супер лесно за инсталација.Ве молиме да го прилагодите осветлувањето на екранот соодветно според лични потреби. Го штити вашиот уред од тврда тврдост, абразија, гребнатини, оштетување како што се намалува, и судир.Авто-лековити својства им овозможи на филмот за да се опорави од мали гребнатини и да ја задржите вашиот екран сосема нов.② За инсталација, бидејќи тоа е многу тенка tpu филм, искинати делови може да се добие прашина, ги оставаат отпечатоци од прсти, навивам рабови, итн.Ве молиме да бидат внимание дека екран заштитник е флексибилен пластичен филм, Не Калено Стакло. Само-лекување грб филм со одлична нула repairability и moldability. Тоа не влијае на тенки, мека на допир чувство, допир операција и чувствителност.Детали За Производот : 1.ВАЖНО : Вашиот уреди' на осветленоста на екранот ќе се намали кога овој заштитник е во употреба.Ако таму се било прашина, ве молиме да користите прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата. На површината има отпечаток отпорни на масло-отвратителен слој, па можете да избришете ја исклучува брзо со светлина избрише.Ве молиме бидете сигурни да се обрне внимание на, ако филмот е прашливи или не, ако било, користете Прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.Прашања кои имаат Потреба од Внимание : ① ве Молиме не допирајте на лепило површината, или се допре со други работи. Користење на силиконски лепило дека е лесно да се падне, airless обработка елиминира воздушни меурчиња, и адсорпција продолжува природно.

За производот

Слични предлози