• Ново
Индустриски Услуга Решенија Резервни Kaeser 6.1938.0 Филтер за Воздух Мат Елемент | 38.5 x 34 x 1 | Замена на Пред-Филтрирање Дел | за Компримиран Воздух Опрема & Системи

Индустриски Услуга Решенија Резервни Kaeser 6.1938.0 Филтер за Воздух Мат Елемент | 38.5 x 34 x 1 | Замена на Пред-Филтрирање

DEN 393.60
Износ
Во продавницата.

КОМПАТИБИЛЕН СО РАЗЛИЧНИ ОПРЕМА - На 6.Ги исполнува или го надминува ОЕМ спецификации Ние обезбедуваме квалитетни резервни замена компресор делови кои ги исполнуваат и надмине вашите очекувања и барања.5" x 34" x 1" и е компатибилен со различни компримиран воздух филтри и системи.Нашата премиум замена на делови им помогне на вашиот компримиран воздух, опрема и системи работат на оптимално ниво за да се спречи дефект или прекин, намалување на можните загуби од прекини.СЕОПФАТНИ РЕШЕНИЈА ЗА ВАШИОТ КОМПРЕСОР СИСТЕМИ Високо-квалитетни делови да ги реши вашите индустриски потреби Инженерните од високо квалитетен материјал, кои можат да го издржат нормална употреба и абење, нашите 6.ПОДОБРУВАЊЕ на ФИЛТРАЦИЈА ЗА ЧИСТ, СУВ ВОЗДУХ - Овој филтер ги отстранува штетни воздушни честички и други загадувачи од добивање во моторот за да се обезбеди вашата машина работи ефикасно, помагајќи им го продолжи својот живот.Било да е тоа за ротари завртка воздушни компресори, reciprocating воздушниот компресор, или ротари ване, нашите екслузивно производи се подобри ефикасноста на вашиот опрема за да се помогне да се минимизира одржување и го продолжи својот животен век.На здрав ткаенина изградба одржува својата форма под притисок и се одржува покриеност на максималната површина.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА Произведени од премиум материјали, нашите филтер за воздух замена мат трае подолго од општ дел.ДОАЃА СО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ - Нашите Внесувањето Воздух Филтер замени доаѓаат со производителот кој одговара или надминува оригиналните ОЕМ гаранција за да можете да добиете најмногу од вашиот купување.

За производот

Слични предлози