• Ново
Vaxson Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со Samsung Лаптоп Одисеја (NP800G5M) 15.6 Видлива Област, 9H Филм Заштитници [ Не Целосна Покриеност ]

Vaxson Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со Samsung Лаптоп Одисеја (NP800G5M) 15.6 Видлива

DEN 983.76
Износ
Во продавницата.

Оваа заштитна фолија покрива само на активната површина на екранот, а Не на целиот уред екран.Но, имајте во предвид дека тенка крпа подлога потребно е на површината на екранот за да избегнете гребење заштитник. 9 H цврстина противи scuffs и гребнатини.Hydrophobic и oleo фобичен слој за да се намали пот и намалување на отпечатоци од прсти.Дали има меурчиња, ве молиме обидете се да го притиснете копчето на балон со помош на вашиот прст со малку сила, и обидете се да користите еден владетел или кредитна картичка за да ви помогне со проблемот.Крајната Нула Заштита 9 H тврдост (само за вториот Дијамант 10 H) површина го спречува гребнатини од метали.Балон-бесплатно, прашина-отпорни, жолто-отпорни.Зошто да изберете Анти Сино Светло екран заштитник : Тоа може да го блокира поголемиот дел штетната сина светлина, и блокирање на опсег е меѓу 380nm ~495nm, обезбедување на широк спектар на HEV заштита.Не леплива остатоци кога отстранети.Лесна инсталација екран заштитник автоматски ќе се придржуваат на екранот и ќе може да се отстрануваат без остатоци.Тоа има функции на анти-зрачење, анти-ултравиолетови и анти-статички, која во голема мера може да се намали штетата на сина светлина и ултравиолетово за нашите очи, ефикасно олеснување на око умор и главоболка, да ви помогне да спиете подобро и да уживате во дигитален време на леснотија.

За производот

Слични предлози