• Ново
Befenybay 2 ПАРЧИЊА 5mm да 5mm Вратило Спојка 25мм Должина 20mm Дијаметар Спојка Алуминиум Легура за 3D Печатач CNC Машина (5x5mm)

Befenybay 2 ПАРЧИЊА 5mm да 5mm Вратило Спојка 25мм Должина 20mm Дијаметар Спојка Алуминиум Легура за 3D Печатач CNC Машина

DEN 215.76
Износ
Во продавницата.

Вратило Спојка Опсег : 5mm да 5mm / 0.19 да 0.19 инч.Материјал : Алуминиум легура со 25mm x 20mm(L x D)/ 0.98x0.79inch( L*D).Обезбедува вртежен момент transmision и усогласување, ефикасна спојка дизајн.Не е лесно да се олабават.Се користи за Rep Rap 3 D Принтери и мали CNC машини.Големина : L25x D20mm 5mm да 5mm Боја : Сребро. Материјал : Алуминиум Легура Висок Квалитет : Направен од алуминиум материјал, светлина, anti-oxidant, и анти-корозивен, висока прецизност парична казна изработка, долг животен век Функција : се Користи за поврзување на возење вратило и drived вратило на модел мотори, може да се пренесе движечка сила постојано во прецизни coaxiality.Употреба : Најчесто се користат за да можат што пренесува движење, и на широко се користат за DIY модел,3d принтер ,автомобил или брод.како конектор за различни делови како заеднички приклучок Пакет : 2 парчиња Вратило спојка 1pcs Ален Копче Тежина : 19g/еез.

За производот

Слични предлози