• Ново
pepita Тивка Плажа Needlepoint Комплет

pepita Тивка Плажа Needlepoint Комплет

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

ПЛАТНО : Мерки околу 10 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 7 x 9.3 инчи.Бод пребројувањето на 10,985 - бода до брзо.МАТЕРИЈАЛ : Zweigart Моно Делукс 100% Бела Памучна платно, 13-мрежа, 13 дупки по инч, 169 бода на квадратен инч.Направен во U. S. A. Оригинални ткаенина увезени од ЕУ.ЖИВОПИСНИ БОИ : Дигитално печатени со висок контраст мастило на светла бела памучна платно, лесно да се види што ќе се прави.ВКЛУЧУВА : Целосно полнење!Целосен сет на DMC Бисер Памук #3 needlepoint конец, две #20 DMC игли, и боја шема со инструкции.Description Abandoned црвена плажа столици со затворени beach umbrella чека за на плажа на посетителите.Одат да се релаксираат во сонцето каде што сите ќе ги слушнете се бранови паѓа и seagulls чкрипи.Needlepoint од Pepita Pepita Needlepoint печатени needlepoint платно е забавно за секое ниво на stitcher, од почетник преку напредно.Нема потреба да се следат комплицирано листи - дизајнот е печатен во целост во боја, право на платно.100% памук платно е издржлив, лесен за раце, и бода до брзо во 13 конци по инч.Многу платна доаѓаат со полна боја на топ листите и intructions без дополнителни трошоци.Тема Вклучува 20 skeins DMC Бисер Памук #3, плус DMC Tapestry Игла #20.

За производот

Слични предлози