• Ново
Sartorius Corporation Quintix3102-1S Рамнотежа, Topload, Quintix, 3100 г до 0.01 г

Sartorius Corporation Quintix3102-1S Рамнотежа, Topload, Quintix, 3100 г до 0.01 г

DEN 2196.00
Износ
Во продавницата.

За комерцијална употреба, вага и средства може да бидат заверени од страна на организации како што се NSF Меѓународни и Национални Тип Евалуација Програма (NTEP).Тие може да имаат вградени функции за задачи како што се пилула пребројување на гласовите во фармацевтската апликации, поштенски пресметки во превозот апликации, или тежина во висина во склад апликации.Во пракса, условите за рамнотежа и скала често се користат interchangeably, а резултатите се прикажани во различни единици, како што се грам (g), унца (мл), фунта (lb), троја унца (ozt), pennyweight (dwt), карат (ct), momme (мајка), жито (GN), и tael (tl).Она што е во Кутијата?Sartorius Corporation Quintix3102-1 S Balance Universal напојување со 120 V линија cord In-користете cover Instructions.Прецизност е потврдена и одржува со периодични калибрација.На Sartorius Corporation Quintix3102-1 S Рамнотежа е toploading рамнотежа со капацитет од 3,100 g, читливост на 10mg (0.Безбедносен прстен и прицврстување точка за Кенсингтон копче за заклучување (се продава одделно) може да се користи за да ги одврати кражба.Салда и скали се направени погоден за околината во која тие се користат со заштитни куќишта, запечатени keypads, и запалени се прикажува.Прецизното toploading рамнотежа се користи во лабораториите и други затворен прилагодувања за утврдување на масата на течност, паста, прав, или цврсти примерок.Билансот доаѓа со универзална напојување и 120 V линија кабелот.0001 g или подобро за аналитички биланси.Салда и вага за мерење на инструменти кои се користат за да се утврди маса и тежина, односно, на некој објект.Прецизност toploading рамнотежа со 11 вградена во апликации за напредна лабораторија за мерење задачи.

За производот

Слични предлози