• Ново
Свет Научни 601080 Полипропилен Дипломирал Цилиндар, Лиен Graduations, 250mL Капацитет (Пакување од 12)

Свет Научни 601080 Полипропилен Дипломирал Цилиндар, Лиен Graduations, 250mL Капацитет (Пакување од 12)

DEN 1336.80
Износ
Во продавницата.

Широк отвор и конусни се прелива spout.Пауза-resistent.Можат да издржат постојана работна средина до 100°C. во Согласност со ИСО 6706-1981 (E) и БС број 5404 Дел 2. Опис на производот Овие супериорен квалитет на студиите цилиндри се идеални за безбедно и прецизни мерења на сите типови на течности.Нашите цилиндри нудиме широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Не-мокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни мерења.Широк pentagonal во облик на база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаат-отпорни.Тешки-должност пластични withstands повтори autoclaving.Префрлување од стакло цилиндри да Свет е пластична еквиваленти во голема мера ќе се намали кршење и потенцијалот за повреда.Контакт Информации За Производителот 201-599-1400.

За производот

Слични предлози