• Ново
ТБ Шумата 2012 TL20121316 Коси Заклучување Черупка, Леано Железо, Инчен, 1.18 се Роди, 1200 кг/во вртежен момент, Стандарден Дизајн, Стандард Keyway

ТБ Шумата 2012 TL20121316 Коси Заклучување Черупка, Леано Железо, Инчен, 1.18 се Роди, 1200 кг/во вртежен момент, Стандарден

DEN 1167.60
Износ
Во продавницата.

200 лица во lbs е направен од леано железо и се користи за монтирање на коси заклучување bushed макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.ТБ Дрво е производители bushings, pulleys, спојки, и електронски моторни контроли.На черупка е направен од леано железо за отпорност на абење, galling, и корозија.Флеш-монтирани черупка со сплит коси намалена за монтажа ширина и тесна менгеме да шахти.Коси заклучување черупка со вртежен момент капацитет од 1.Оваа коси заклучување черупка се користи во автомобил, градежништво опрема, земјоделски машини и апарати за дома, меѓу другите.Bushings се цилиндрични делови се користат да се качи pulleys, sheaves, sprockets, или други компоненти за да се вози шахти за пренос на механичка енергија.Тоа е внесувањето на окното за да се спречи вратило од ротирачки во черупка, и тоа е заменлива со коси заклучување bushings од различни производители.Внесувањето на окното за да се спречи вратило од ротирачки во черупка.

За производот

Слични предлози