• Ново
Трансформатор Возачот Напојување, AC 100-240V да DC 12V SMD LED Драјвер Switch Моќ Трансформатор за LED Лента на Светлина(12W)

Трансформатор Возачот Напојување, AC 100-240V да DC 12V SMD LED Драјвер Switch Моќ Трансформатор за LED Лента на Светлина(12W)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

【Висока Ефикасност】 DC 12 V LED драјвер е мазна, треперење-слободен излез.【DC 12 V Напојување】Тоа може да се конвертира влезниот напон од AC 100-240 V да DC 12 V да се вози на 12 V LED. 【Одговара За】На LED драјвер трансформатор е погодна за MR11 / G4 / MR16 / GU5.Дизајнирани за да се постигнат најдобри користење на животот на 12 V LED.Добри топлина дисипација. 【Широк Апликации】12 V напојување е идеален за низок напон ЛЕР апликации како што се LED лента, светлата, Г4 LED светилки, MR11/MR16/GU5.87 во, 24 W : 93 * 43 * 22mm / 3.Излезниот напон на напојување е постојана.6 ЕДЕН Излез : 12 W : DC 12 V 1 A, 24 W : DC 12 V 2 A Школка Температура : 80°C (Макс) Амбиентална Температура : 40°C Објект Големина : 12 W : 75 * 38 * 22mm / 2.3 12 V LED светилки.Спецификација : Max Моќност : 12 W, 24 W (Изборен) Влезен Напон : AC100-240 V 50 / 60 Hz Текст на струјата : 12 W : 0.3 рефлектори, безбедносни камери, камера за видео надзор, билборди, компјутерски проекти, индустриската, отворено светла, рекламирање сигнализацијата, итн.0 мл, 24 W : 83g/2.Вграден-во краток спој и преоптоварување заштита.87 во Тежина : 12 W : 56g/2.3 12 V LED светилки.9 оз Пакет листа : 1 * LED Драјвер Моќ Забелешка : Овој производ е само за внатрешна употреба.Оваа LED драјвер е погодна за MR11 / G4 / MR16 / GU5.LED драјвер моќ е моќ конвертор кој ги претвора напојување на одреден напон и струја да се вози на LED.

За производот

Max Power:
12W, 24W (Optional)
Input Voltage:
 AC100-240V 50 / 60Hz
Input Current:
12W
Output:
12W
Shell Temperature:
 80°C (Max)
Ambient Temperature:
 40°C
Item Size:
12W
Weight:
12W
  :
Package list:
1 * LED Driver Power :
Note:
 This product is only for indoor use. When considering switching to LED, it is highly recommended to replace the 12V electronic transformer with an LED driver. An LED driver can run several LED bulbs.

Слични предлози