• Ново
2 парчиња SA8T/К Артикулирани Род Крајот Заеднички Лежишта Само-Подмачкување на Машки Конец Собрани Род Крајот Имајќи

2 парчиња SA8T/К Артикулирани Род Крајот Заеднички Лежишта Само-Подмачкување на Машки Конец Собрани Род Крајот Имајќи

DEN 220.56
Износ
Во продавницата.

4 in Outer Пречник d2 : Прибл.【ЛИЗГАЧКИ ИМАЈЌИ】 : заеднички имајќи е сферични лизгачки лого, и неговото преминување со површината за контакт е внатрешната топката и надворешен топка, која што може да се ротира и замав во било кој агол.9 in Length : Прибл. Широко се користи во инструменти, електрични возила, градежни машини, рударски и минерални обработка, индустриски вентилатори, aerospace, итн. 【ПОСЕБНА ОБРАБОТКА】 : Навој сферични имајќи е направен од страна на различни посебни методи на преработка, како што се површината phosphating, пржење, баласт, прскање, итн. 【АПЛИКАЦИЈА】 : Овој род крајот лежишта е погодна за инструменти, електрични возила, градежни машини, рударски и минерални обработка, индустриски вентилатори, aerospace, итн.5 in Outer Дебелина Ц1 : Прибл. На сферични обичен имајќи е сферични лизгачки лого, и неговото преминување со површината за контакт е внатрешната сферични површината и надворешен сферични површината, која може да ротира и да се лулаат во секој агол, за време на движење.

За производот

Item Type:
Articulated Bearing
Model:
SA8T / K
Inner Diameter D:
Approx. 8mm / 0.3in
Inner Thickness B:
Approx. 12mm / 0.5in
Outer Thickness C1:
Approx. 9mm / 0.4in
Outer Diameter d2:
Approx. 24mm / 0.9in
Length:
Approx. 54mm / 2.1in
Use Characteristics:
Corrosion resistance
Lubricant:
No lubrication
Oil Lubrication Method:
Oil ring (oil pan) lubrication
Lubrication Status:
Boundary lubrication
Package List:
2 x Articulated Bearing :

Слични предлози