• Ново
Грант Хауард 13.5 оз Круг Стакло Херметички Храна Чување на Сад, Јасно

Грант Хауард 13.5 оз Круг Стакло Херметички Храна Чување на Сад, Јасно

DEN 299.52
Износ
Во продавницата.

Капаци дизајниран со гумена заптивка да се обезбеди херметички и Течење доказ затворање.Тркалезна чинија е направен од borosilicate стакло и е отпорност.Капаци се BPA free и дизајниран со отстранлив гумена заптивка за да се овозможи темелно чистење.Секоја чаша јадење е фурна, микробранова, замрзнувач и машина за миење садови безбедно (капак не треба да одат во рерна или микробранова печка).Сад има 13.5 унци и мерки 5-1/2 инчи во дијаметар од 2-3/4 инчи висок.Кога тоа е време да ги зачувате вашите индукција или треба чинија за сосови или сосови пак да се даде Хауард круг стакло садовите за складирање.Јасно стакло ви овозможува лесно да се види она што е внатре во секој контејнер и круг дизајн е идеален за сосови и сосови.Нашата храна садовите за складирање се направени од borosilicate стакло за високо отпорност на сад.На капаци се BPA free и се отстранува и гумена заптивка за да се овозможи за длабоко чистење на целиот процес.Гума дихтунзи, исто така, ќе се обезбеди воздух тесни и течење доказ печат со секоја употреба.Грант Хауард стакло контејнери се рерна, ладилник, микробранова печка и машина за миење садови безбедно.Совршен од замрзнувачот да рерна да маса служат!капаци треба само да одат во замрзнувач и машина за миење на садови.Садот има Капацитет од 13.5 унци и мерки 5-1/2 инчи во дијаметар од 2-3/4 инчи висок.

За производот

Слични предлози