• Ново
uxcell Тркала Potentiometer со Switch 10K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Коси RV12MM 5pcs

uxcell Тркала Potentiometer со Switch 10K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Коси RV12MM 5pcs

DEN 191.76
Износ
Во продавницата.

1. Модел : RV12 MM B103, 10 K ohm, Толеранција : +/-10%, 5 Терминали, Еден Линеарен(оваа точка не вклучуваат Копчиња). 2. За Големина на : Вкупна Големина : 8мм х 15mm (H*W), Бунари со Дијаметар : 3.4 x 2.2 (Lx W). 3.Висока резолуција, добра отпорност на абење, долг живот. 4. Главната користи за контрола на електрични уреди како што се јачината на контролите за аудио опрема,Радио, засилувач јачина на звук. 5. Погоден за радио, обемот на вредноста со промена на позицијата на лизгачки отпорник тело,со контрола switch.Опис : Главни користи за контрола на електрични уреди како што се јачината на контролите за аудио опрема,Радио, засилувач јачина на звук.Спецификација : Име на Производ : Јаглерод Филм Potentiometer Model : RV12 MM B103 Material : Јаглерод филм Metal Resistance Вредност : 10 K ohm Tolerance : +/-10%го Бројот : Еден Turn Terminals Број : 5 Total Големина : 8мм х 15mm (H*W)Завртка Тема Кол. : 1.6 mm Shaft Дијаметар : 3.4 x 2.2 (Lx W) Пакет Содржина : 5 x Јаглерод Филм Potentiometer.

За производот

Слични предлози