• Ново
Колман 8-21x50 Полна Големина Зум Двоглед, Црна и бела (CZ82150)

Колман 8-21x50 Полна Големина Зум Двоглед, Црна и бела (CZ82150)

DEN 1709.04
Износ
Во продавницата.

Континуирано еден допир зум со зголемување на опсегот на 8x да 21x.Целосно обложени висок Индекс цел леќи.Поле на гледање : 4.4 степен-2.4 Степен (233ft.-126ft./1000 yds.).Porro призмата оптички дизајн обезбедува остра резолуција, светла и јасни слики.Свитка надолу/до Гума eyecups за употреба од страна на eyeglass wearers.Колман на CZ82150 полна големина зум бинокуларна овозможува гледачот да го фати панорамски сцена, како и екстремни close-up ставови на некој настан.Со лесен за користење свилен мазна зум механизам, на гледачот може да се зум од 8x да 21x magnifications, и насекаде во-помеѓу.Прецизни за зумирање контроли, центар и лево око, фокусирајќи се и висока резолуција призмата оптички дизајн се осигура дека сликите се остри и светли низ целиот опсег на зумирање.Гума оклопни и солиден, секој бинокуларна вклучува носење, рака, леќа капи.

За производот

Слични предлози