• Ново
Neilmed е Синус Исплакнете, Педијатрија, Заврши Солена Носната Исплакнете Комплет 60 Premixed Пакети

Neilmed е Синус Исплакнете, Педијатрија, Заврши Солена Носната Исплакнете Комплет 60 Premixed Пакети

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

90 ден парите назад гаранција.Комплет, исто така, содржи чекор по чекор упатствата за употреба и богат едукативен материјал кој е едноставно да се разбере.Синус Исплакнете¿ е конзерванс слободни, јод & латекс бесплатен производ.Одличен за чистење пред да прскање носната кортикостероиди p H Балансирана & Isotonic, или Hypertonic со две или повеќе пакети.Погоден за употреба по синус хирургија и за време на бременоста.Смирувачки, p H балансирана, isotonic решение без горење или stinging.Назална Иритација од Професионални & домашна Прашина, Гасови, Животински Првут, Трева, Полен, Чад итн. (120 m L) од млака вода, преземање на guesswork надвор од подготовка на ова решение.Пост Носната Капе & Назална Конгестија.Преносни за патување.Синус Исплакнете¿ Педијатрија носната Комплет доаѓа со 50 пакети на лесно да се издаваат USP Одделение, Конзерванс Слободни Натриум Хлорид и Натриум Бикарбонат мешавина (p H балансирана & isotonic за максимална удобност).Premixed Пакети на USP Одделение Натриум Хлорид & Натриум Бикарбонат (Чистота ниво 99% или поголема).Секој пакет содржи токму мери смесата да се меша со 4 мл.Волумен, терапевтски, солена носната наводнување & навлажнувачки систем.Нема помогнам и да се повлече компоненти се направи за лесно чистење.Сопствени дизајниран со капа за да се вклопи во било кој назален отворање.Носната Алергии, Сувост & Висока Температура.Ве молиме чисти со сапун и вода и да се исуши.

За производот

Слични предлози