• Ново
Lovejoy 77167 Големина MDS-40C Мини Диск Spacer Менгеме Стил Спојка, Заврши Спојка, 0.375 се Роди, 0.375 го Понесе Б, 1.575 OD, 1.811 Должина, 3800 вртежи во минута Max Ротациона Брзина, 35 во lbs Но?

Lovejoy 77167 Големина MDS-40C Мини Диск Spacer Менгеме Стил Спојка, Заврши Спојка, 0.375 се Роди, 0.375 го Понесе Б, 1.575

DEN 2071.92
Износ
Во продавницата.

Мини диск spacer (MDS) спојување собранието за употреба во апликации кои бараат висок torsional вкочанетост и torsional интегритет.Алуминиум центри за мала тежина, од не ' рѓосувачки челик дискови за сила.Accommodates аголна, axial, и паралелно на неусогласеност.Ротациона брзина до 4,800 вртежи во минута.Се стега во стилот на планината за безбедна прилог на вратило.Флексибилни спојки се користат да се поврзат две ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се пренесе ротациона моќ, познат како вртежен момент, од една окното на други.Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно додека средината собранието flexes помеѓу осовините да се приспособат на неусогласеност на две шахти.Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротациона моќ од еден вратило на друг, во форма на стрес, носивост, вибрации и други сили, кои се разликуваат од еден тип на неусогласеност на друг.Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, escalators за земјоделство, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу другите.Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови, како и други пренос и механичка енергија производи.Компанијата, основана во 1900 година, е со седиште во Downers Grove, ИЛ.

За производот

Слични предлози