• Ново
Регулатор на притисок, BSP DN50 Прилагодување Knob Вода Регулатор на Притисок, за Повеќето Вода од чешма Опрема

Регулатор на притисок, BSP DN50 Прилагодување Knob Вода Регулатор на Притисок, за Повеќето Вода од чешма Опрема

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Овој производ можете да го издржат притисокот на 1.6 Mpa.Не заобиколат цевка е потребно, и дистрибуцијата цевка е едноставна, кој може да спаси многу простор и дистрибуција на трошоците.Постои притисок прилагодување knob во горниот капак, кој може да се прилагоди слободно.Овој притисок за намалување на вентил усвојува клипот структура, едноставна внатрешна структура, силна животната средина употреба, издржливи во употреба.Тоа може да биде инсталиран во предниот дел на повеќето вода од чешма опрема.Функција : Овој притисок за намалување на вентил усвојува клипот структура, едноставна внатрешна структура, силна животната средина употреба, издржливи во употреба.Не заобиколат цевка е потребно, и дистрибуцијата цевка е едноставна, кој може да спаси многу простор и дистрибуција на трошоците.Тоа може да биде инсталиран во предниот дел на повеќето вода од чешма опрема.Постои притисок прилагодување knob во горниот капак, кој може да се прилагоди слободно.Овој производ можете да го издржат притисокот на 1.6 Mpa.Спецификации : Материјал : Brass Maximum опсег : 16 kgf/cm2 Water притисок : 0.05-0.8 Mpa (7.25-116psi)Конектор големина : DN50 Inlet притисок : 1.6 Mpa (Макс)Тежина : 1350g Package се вклучени : 1 x Притисок meter1 x Месинг вода притисок за намалување на вентил.

За производот

Слични предлози