• Ново
Puncools Соларни Земјата Светла, 8 Пакети LED Соларна Градина Светла, сончевиот Диск светла отворено градина за Ноќта Деко &Осветлување на Дворови, Двор Walkway Патио Тревни?

Puncools Соларни Земјата Светла, 8 Пакети LED Соларна Градина Светла, сончевиот Диск светла отворено градина за Ноќта Деко

DEN 551.76
Износ
Во продавницата.

Моќни Супер-светли Led диоди.Секој пакет се напојува со 100m Ah батерија батерии и дополнителни светла Led диоди, обезбедување на 6 до 8 часа осветлување за вашата градина, двор, приоди за автомобили и патишта во текот на ноќта.Лесен за Употреба.Автоматско Вклучување/Исклучување со вграден-во светлина сензори.Тоа трошоци директно од сончевата светлина во текот на денот со широк соларен панел на врвот на диск светлина.Брза Инсталација.Вклучување на прекинувачот и да се поттикнат на шила во земјата, почвата, дек или подови во соодветна длабочина.Чистење на прашина на панелот редовно за подобри перформанси.Издржлив Дизајн.Тешки-должност АБС материјал endures до 100 Килограми притисок да се во земјата светлина.IP65 водоотпорен ниво го прави отпорни на екстремни временски услови, убеден со бура, blizzard, снег или мраз. 1 година гаранција.Ако не сте 100% задоволни, ве молиме оставете порака за да ја нашата служба за корисници со текот на времето, и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и да се обезбеди техничка поддршка и помош.Спецификации : .Материјал : не ' рѓосувачки челик и ABS.Соларен панел моќност : 2 V / 100m A.Производ големина : 12 * 13cm / 4.5 * 5.1 инчи (D * H).Светлината тип : LED.Работно време : околу 8 часа кога целосно наполнета.Светлината тип : топла светлина.

За производот

Слични предлози