• Ново
ПЕДЕРОТ NU205E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет, Polyamide Кафез, C3 Царинење, 25мм ID, 52mm OD, 15mm Ширина

ПЕДЕРОТ NU205E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет,

DEN 499.20
Износ
Во продавницата.

Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување во место.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.C3 радијална царинење овозможува термичка експанзија за континуирано оперативни температури до 120 степени C/248 степени Ѓ.Спецификации Главниот имајќи димензии DIN 5412-1 Основната динамичко оптоварување рејтингот DIN ISO 281 C3 радијална внатрешни царинење DIN 620-4 (ISO 5 753) Вратило и домување tolerances ISO 286 Преку стврднување челик за внатрешниот и надворешниот прстени ISO 683-17 Систем за создавање дел броеви за возен лежишта DIN 623-1 Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари. Не-лоцирање на лого (две ребра на надворешниот прстен, ниту на внатрешен прстен) овозможува на надворешниот и внатрешниот прстени за да axially да се премести во однос на едни со други од централната позиција.Оваа ролери цилиндрични имајќи може да ги поддржи потешки носивост од лежишта со слична големина топката лежишта бидејќи цилиндрична форма на ролки дава повеќе површина за дистрибуција на товарот, и тоа, исто така, има поголем ролери сет од стандардни ролери дизајн.Тоа има C3 радијална внатрешни царинење ознака за да се укаже дека радијална гасена помеѓу внатрешниот и надворешниот прстени е поголема од CN (нормално) и притиснете одговара на внатрешниот и надворешниот прстени можат да издржат големи температурни диференцијал.

За производот

Слични предлози