• Ново
Екипа Мајстори САД - 10 Кг Леење Глина Графит Crucible Печка Факел Топење Кастинг Рафинирање Злато Сребро Бакар Месинг Алуминиум

Екипа Мајстори САД - 10 Кг Леење Глина Графит Crucible Печка Факел Топење Кастинг Рафинирање Злато Сребро Бакар Месинг

DEN 1199.76
Износ
Во продавницата.

ЕКИПА МАЈСТОРИ 10 KG Леење Crucible.Дизајниран за Топење на Злато, Сребро, Бакар, Месинг, Алуминиум, и повеќе.Номинална да го издржат температури до 1499°F - 2900° F (800°C - 1600°C).Дизајнирани да се користи со Гориво и Средни/Високи Топлина Индукција Furnaces и Kilns.ЕКИПА МАЈСТОРИ 10 Кг Глина Графит Леење Crucible Графит Леење Crucibles се направени од комбинација на графит и глина, овие crucibles се препорачува за топење на вашите скапоцени, или не-благородни метали и може да се справи со големи количества на материјал.Нивните дебели внатрешните ѕидови може да се справи со директна топлина и отворен пламен леарници.Тие може да се користи со нашите пропан топење furnaces како и стандарден факел метод.Номинална да го издржат температури до 1499°F - 2900° F (800 C - 1600°C).

За производот

Слични предлози