• Ново
Helly-Хансен Mens Алфа LIFAloft Ски Јакна

Helly-Хансен Mens Алфа LIFAloft Ски Јакна

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Целосно Цвест и Запечатени, Трајни Вода Repellency Третман (DWR), Primaloft Црна Високо-Лофт Изолација 40 G.Од нашиот дом во Норвешка, Helly Хансен е изработка на професионална одделение опрема да им помогне на луѓето да останат и да се чувствува жив за повеќе од 140 години.Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на first-to-пазар иновации развиени преку увид од оние кои работат и пресоздавањето на светот harshest средини.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Како #1 на облека бренд за Ски Професионалци, ќе најдете HH во повеќе од 200 ски одморалиште и ги водат операции ширум светот, и носени од страна на повеќе од 55,000 ски професионалци.На машки Ски Костум Кој На Лесни Топлина На LIFALOFT Изолација Во Нашето Најдобро Продаван Алфа Јакна Дизајн.Наскоро потоа, Капетан Хансен и неговата сопруга Margrethe започна бизнис производство водоотпорен oilskin јакни, панталони, sou'westers и tarpaulins направени од цврста лен натопени во ленено масло – и легендата се роди!.Нашите едрење опрема се носи од светска класа морнарите низ сите пет океаните, и ние сме горди да се здружат и да учествува во некои од спортот најмногу се исконски regattas и едрење здруженија.Се држат Настрана се Водат во Прав Здолниште, Зглобовите Gaiters Со Палецот Дупка, YKK Отпорен на Вода Патентите, RECCO Напредни Спасување на Системот.Целосно Цвест и Запечатени, Трајни Вода Repellency Третман (DWR), Целосно Изолирани Со LIFALOFT Изолација, Ласерски Сече Надворешен Воздух Пристаништа Во Задниот Јарем.

За производот

Слични предлози