• Ново
RetinaGuard Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник со Sliver Ion за 2020 iPad Воздухот 4-та Генерација 10.9, SGS и Intertek Тестирани, Блокови Прекумерна Штетната Сина Светлина,

RetinaGuard Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник со Sliver Ion за 2020 iPad Воздухот 4-та Генерација 10.9,

DEN 958.80
Износ
Во продавницата.

*Ние се разбере потенцијалната штета на прекумерна сина светлина изложеност кај децата и возрасните кои активно користење на LED уреди и да ги преземат голема гордост на постигнување на потребните услови за да се осигура дека RETINAGUARD е највисок вршење и најдоверливите сино светло Екран Заштитници на пазарот, на РГ, INC Гаранција.Службен RETINAGUARD Анти-Сина Светлина на Екранот Заштитник за популарни мобилни телефони и таблети од РГ, INC : : Effectiviely блокови 90% од штетната сина светлина од LED екрани. : : : Прекумерна сина светлина изложеност најде во LED екрани може да доведе до дисбалансиран melotonin levles најде во нарушувања и замор на очите и замор.Ние се разбере потенцијалната штета на прекумерна сина светлина изложеност кај децата и возрасните кои активно користење на LED уреди и да ги преземат голема гордост на постигнување на потребните услови за да се осигура дека Retina Guard е највисок вршење и најдоверливите сино светло Екран Заштитници на пазарот.СТУДИСКИТЕ и Intertek тестирани / Јапонски технологија / Лесно не меур инсталација, нема остатоци. Тргни се назад на етикетата означени(2), колку што нема прашина или нечистотија под, сите меурчиња треба да исчезне во 48 часа. ( Бела граница филмови немаат (2) етикета ). : : : RETINAGUARD користи ексклузивна технологија и е професионално тестирани од страна на INTERTEK и SGS ЛАБОРАТОРИИ, обезбедување на квалитет на производи за повеќе од 130 години. Тргни се назад на етикетата означени со број(1), обидете се да се избегне допирање на поддршка, па вашиот останува чиста и отпечатоци-слободни.

За производот

Слични предлози