• Ново
Rif-Home Сет од 6 Позлатен Mezuzahs со Различни емајлирани Теми. Секој е Околу 3

Rif-Home Сет од 6 Позлатен Mezuzahs со Различни емајлирани Теми. Секој е Околу 3

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Сет од 6 Позлатен Mezuzahs со Различни емајлирани Теми.Секој е Околу 3 Поставување на Шест (6) Mezuzot со различни симболи, како што е прикажано и може да се разликуваат од тие на слики, како и.Сите со иста големина.Секој доаѓа со 2 Завртки и лепило на грбот.На Mezuzah синоним на светоста и благослов на домот.Тоа е дел од Светиот Тората (Стариот Завет) напишани на ист начин и скрипта како Тората.Тоа е "оригиналната" осветени документ во согласност со законите и наредбите кои не се осмелувам да биде компромитиран.За ова свети дојдете на пергамент се впишани два пасуси од на Второзаконие.Тоа е вообичаено при влегување или напуштање на дозвола за да се допре mezuzah.Оваа почит потврдува верувањето во декларацијата на верата која ги изразува единството на Бога, на должност на љубов и служат Него со нашите целото битие, и нашата обврска да ги почитуваат Mitzvoth (Дела) во и надвор од домот.Затоа што тој го презентира основните начела на верата на Mezuzah е наша одговорност за посетителите, како и за нас.На Mezuzah осветува и ги штити дом, како и да ги исполнува изреката на Псалмистот, "Бог ќе се заштитат вашиот случува и што доаѓаат од сега и за сите времиња". Детали за производот Color Manufacturer Product Type Decorative Plaques Mpn3946 Сет од Шест (6) Mezuzot со различни симболи, како што е прикажано и може да се разликуваат од тие на слики, како и.Сите со иста големина.Секој доаѓа со 2 Завртки и лепило на грбот.6 Не-кошер Свитоци се вклучени, како и.

За производот

Слични предлози