• Ново
AOOF 5M Лер Флексибилни ЕЛ Жица Неонски Сјај Светлината Јаже Лента 12V за Божиќ Одмор Партија (Боја : Зелена)

AOOF 5M Лер Флексибилни ЕЛ Жица Неонски Сјај Светлината Јаже Лента 12V за Божиќ Одмор Партија (Боја : Зелена)

DEN 599.76
Износ
Во продавницата.

Безбедност водоотпорен без зрачење,.(4) стабилна текст моќ и излез прозрачна флукс : високо-квалитетни производи со добра регулација перформанси, струја, напон отстапување е голем, се уште може да се одржи постојан извор на енергија, стабилна светлина интензитет, е погодна за енергија конзервација.Неговата ниска потрошувачка на енергија, така што вкупната влезна моќност светлината линија надолу, таму е подобро енергија-заштеда ефект.Помогне да се подобри визуелни резолуција, за да се подобри ефективноста; континуирана операција намалува визуелна замор, да ви помогне заштита на видот.(3) почетна точка е повеќе сигурен.На електрична енергија потрошувачка помалку еколошки,.Мека светлина не му наштети на очите,Безбедност водоотпорен без зрачење,Електрична енергија потрошувачка помалку еколошки,Должина лесно може да се намали за да инсталирате пргав, easy Cold светлина вози постојат неколку предности : (1) енергија.ЗАБЕЛЕШКА : Ако се намали на линија со себе, ве молиме бидете сигурни дека изолација на третман, и да не се поврзете на позитивен пол со негативен пол по сечење на крајот, за да се избегне краток спој.Висок квалитет на производите, константна енергија и светлина линија тековната состојба, како и сигурен почетна точка и други фактори може да го продолжи животот на светлината линија.Појдовна точка за успех.Должина лесно може да се намали за да инсталирате пргав, лесно.Ладна светлина вози постојат неколку предности : .

За производот

Wire diameter:
approx 2.3mm
Hem Width:
approx 5.5mm
Wire length:
5M
Life time:
>12,000 hours
Working temperature:
- 10°C to 60°C
10 Colors:
Red, Orange, Yellow, Green, Blue, Purple, Pink, White, Fluorescent green, Transparent Blue
Packet including:
1 x EL wire :

Слични предлози