• Ново
Comchip Технологија ДИОДИ ZENER 91V 3W DO214AA, (Пакување од 3000)

Comchip Технологија ДИОДИ ZENER 91V 3W DO214AA, (Пакување од 3000)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 91 V. Толеранција : - ±5%.Моќ - Max : - 3 W. Отпорност (Max) (Zzt) : - 115 Ohms.Тековната - Обратна Истекување @ Vr : - 500 n A @ 69.2 V. Zener Диоди 91 V 3 W ±5% Surface Mount НЕ-214 AA (SMB)Спецификации : Mfr : - Comchip Technology Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 91 VTolerance : - ±5%Моќ - Max : - 3 WImpedance (Max) (Zzt) : - 115 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 500 n A @ 69.2 VVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.5 V @ 200 m AOperating Температура : - -Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - DO-214 AA, SMBSupplier Уред Пакет : - DO-214 AA (SMB)База на Производот Број : - CZRB3091 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

За производот

Слични предлози